
Kratki opis
CANYON BSP-8, Bluetooth Speaker, BT V5.2, BLUETRUM AB5362B, TF card support, Type-C USB port, 1800mAh polymer battery, Max Power 10W, Red, cable length 0.50m, 110*110*135mm, 0.57kg
Cijena uključuje PDV
Dostupno
10 KM
Utorak, 28. April 2026.
Kratki opis
CANYON BSP-8, Bluetooth Speaker, BT V5.2, BLUETRUM AB5362B, TF card support, Type-C USB port, 1800mAh polymer battery, Max Power 10W, Red, cable length 0.50m, 110*110*135mm, 0.57kg
Opis proizvoda
Portable wireless speaker BSP-8
The new Canyon portable wireless speaker is ready to blast your all-time favorites. Rated at 10 Watts, it is a travel-sized powerhouse. Rounded shapes, compact size, and a neat little handle make it a perfect companion for a trip or a countryside party with your friends! The RGB backlight on top will look awesome after dark, and you can easily find the playback control buttons there. Enjoy up to 3 hours of music while being connected with Bluetooth, and once the battery dies – just plug it in with about any Type-C cable. Besides, you can use AUX, USB, or a MicroSD memory card as your media source. We truly recommend using Bluetooth – what’s better than switching playlists on the fly? As far as 10 meters from the speaker, the connection remains stable. Get your BSP-8 speaker in red, gray, or black – your adventures need to get a soundtrack.
Features:
- 10W Power
- RGB Backlight
- Bluetooth 5.2
- Range up to 10 m
- Playback Time On Battery up to 3 hours
- Media Source: BT, TF card, AUX, USB





Specifikacije
| Brend | Canyon |
|---|---|
| Garancija | 24 Mjeseci |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Broj Kutija Po Paleti (Avio) (Kom) | 30 |
| Broj Kutija Po Paleti (Brod) (Kom) | 48 |
| Broj Paketa Po Paleti (Avio) (Kom) | 480 |
| Broj Paketa Po Paleti (Brod) (Kom) | 768 |
| Broj Power Portova | 1 |
| Bruto Težina Kutije (kg) | 11.36 kg |
| Bruto Težina Pakovanja (kg) | 0.679 kg |
| Dimenzije Kutije (mm) | 112x163x111 mm |
| Dimenzije Palete (Avio) (cm) | 940x1425x1080 mm |
| Dimenzije Palete (Brodski) (cm) | 940x2190x1080 mm |
| Dubina (mm) | 110 mm |
| Dužina Kabela | 0.5 m |
| Dužina Kutije (mm) | 470 mm |
| Dužina Pakovanja (mm) | 111 mm |
| EAN Kod | 5291485010041 |
| Izlazna Snaga | 10 W |
| Izvor Napajanja | USB Interface |
| Karakteristike Zvučnika |
|
| Komada U Pakovanju | 1 |
| Komercijalni Naziv | CANYON speaker BSP 8 10W Red |
| Kriteriji Validacije Garancije | Serial Number |
| Lokacija Uređaja | External |
| Marketinški Naziv Modela | BSP 8 |
| Nazivna Težina | 0.57 kg |
| Neto Težina Kartonskog Pakovanja | 0.08 kg |
| Neto Težina Plastičnog Pakovanja | 0 kg |
| Opcije Povezivanja |
|
| Pakovanja U Kutiji | 16 |
| Povrat Proizvoda U Garanciji | Yes |
| Pozicija Napajanja | External |
| Prosječno Vrijeme Rada Na Bateriji | 3 hr |
| Širina (mm) | 135 mm |
| Širina Kutije (mm) | 360 mm |
| Širina Pakovanja (mm) | 112 mm |
| Sistemske Komponente | 1 Speaker |
| Spoljašnja Boja | Red |
| Tehnologija Baterije | Polymer |
| Težina Kartona (kg) | 11.36 kg |
| Tip Pakovanja | Retail |
| Tip Power Porta | USB C |
| Tip Sistema | Portable Speaker |
| Trajanje Garancije (Mjeseci) | 24 month(s) |
| Trenutni Kapacitet Baterije | 1800 mAh |
| TWS Režim | Yes |
| Ugrađeni Uređaji | Card Reader |
| Uključen Kabel | USB Type C Cable |
| Uključena Oprema | Quick Start Guide |
| Visina (mm) | 110 mm |
| Visina Kutije (mm) | 255 mm |
| Visina Pakovanja (mm) | 163 mm |
| Šifra proizvoda | CNE-CBTSP8R |
Portable wireless speaker BSP-8
The new Canyon portable wireless speaker is ready to blast your all-time favorites. Rated at 10 Watts, it is a travel-sized powerhouse. Rounded shapes, compact size, and a neat little handle make it a perfect companion for a trip or a countryside party with your friends! The RGB backlight on top will look awesome after dark, and you can easily find the playback control buttons there. Enjoy up to 3 hours of music while being connected with Bluetooth, and once the battery dies – just plug it in with about any Type-C cable. Besides, you can use AUX, USB, or a MicroSD memory card as your media source. We truly recommend using Bluetooth – what’s better than switching playlists on the fly? As far as 10 meters from the speaker, the connection remains stable. Get your BSP-8 speaker in red, gray, or black – your adventures need to get a soundtrack.
Features:
- 10W Power
- RGB Backlight
- Bluetooth 5.2
- Range up to 10 m
- Playback Time On Battery up to 3 hours
- Media Source: BT, TF card, AUX, USB





Još nema recenzija
Budite prvi koji će ostaviti recenziju za ovaj proizvod!










